Kilka słów o zespole

Zespół „Andrzejkowe Nutki”

Z Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radecznicy,

woj. Lubelskie, POLSKA

Zespół  liczący 10 osób powstał  na początku 2012 r. z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie” Pana Andrzeja Kondrata, który zaangażował w jego  działalność osoby mające  pasję do muzyki, otwartość na  ludzi, ale i gotowość do systematycznej pracy.

W skład zespołu wchodzą:

Anna Biłant,

Aneta Wolanin,

Barbara Kondrat,

Katarzyna Fronc,

Małgorzata Jachymek,

Monika Studzińska,

Ewelina Studzińska,

Monika Blacha - Ładosz,

Renata Krukowska,

Zdzisława Poźniak.

Zespół ma w swoim repertuarze: pieśni religijne, patriotyczne, ludowe oraz biesiadne. Występuje na  przeglądach i festiwalach w Polsce a dzisiaj ma swój debiut sceniczny za  granicą.    

Małymi krokami,  cierpliwe  i uparcie członkowie zespołu pracowali na swoje pierwsze publiczne występy i sukcesy. Efekty pracy zostały zauważone i docenione nie tylko przez lokalne władze i społeczność,  ale także Jury V Sąsiedzkiego Konkursu Kolęd Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Narodziła się Dobroć” w Nieliszu w 2016 roku przyznało mu pierwszą nagrodę i tytuł laureata.

W 2016 roku Andrzejkowe Nutki wystąpiły z  Koncertem Pieśni Maryjnych w Bazylice Licheńskiej podczas Światowych Dni Młodzieży, oraz w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie, na  Dożynkach Diecezjalnych.

W roku 2018 zespół zajął 1 miejsce w Roztoczańskiej Liście Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość.

W styczniu 2020 roku zespół wystąpił na Międzynarodowym Etno-Festiwalu „Razem Świętujmy Boże Narodzenie” w Łucku na Ukrainie

Wrzesień 2020, II miejsce na IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Turobinie.

Od grudnia 2019 roku kierownikiem muzycznym zespołu jest Pani Renata Banach. Kierownikiem organizacyjnym i managerem jest Pan Andrzej Kondrat.

 

 • Liche-2016--wiatowe-Dni-Modziey
 • Trzsiny-2016-Koldowanie
 • Liche-2016-wiatowe-Dni-Mdziey-2
 • Kakw--2016--Dozynki-Diecezjalne
 • Spotkanie-integracyjne
 • Zwierzyniec-2015-przegld
 • Trzsiny-2016-Odpust-w.-Jana-Chrzciciela
 • Kasia-Anetka-i-Gosia
 • Nielisz-2016-Ssiedzki-Konkurs-Kold
 • Ssiadka-2016-Piknik-Archeologiczny
 • Liche-2016-wiatowe-Dni-Modziey
 • Radecznica-2016-Midzygminne-wito-Dzikczynienia
 • Radecznica-2016-Dzie-Niepodlegoci
 • Nielisz-2016--Ssiedzki-Konkurs-Kold

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.