Kilka słów o zespole

       Rok 1987 to jedna z ważniejszych dat w historii kultury Gminy Radecznica. Z inicjatywy kobiet działających przy Kole Gospodyń Wiejskich w Zaburzu powstaje zespół śpiewaczy Zaburzanki. Z potrzeby serca z umiłowania do rodzimego folkloru muzycznego z otwartości na ludzi powstał zespół który od 30 lat jest wizytówką gminy, znany i ceniony daleko poza jej granicami. Mówiąc zespół Zaburzanki myślimy jednocześnie: Pan Jan Kurkowski i Pani Stefania Krukowska, których zasługi dla powstania i rozwoju zespołu są nieocenione. Potrafili tchnąć w miejscową ludność  ducha wiary w wartość pieśni ludowej, stworzyć i przez wiele lat prowadzić zespół. Wspólna pasja i praca zbliża. Byliśmy i jesteśmy nadal jak rodzina. Teraz tylko trochę mniejsza, niż w początkach działalności, był czas  że muzykowaliśmy z kapelą - wspomina ze wzruszeniem Pani Elżbieta Łapińska obecna kierownik zespołu, która wraz ze swoim mężem wiele wysiłku i pracy poświęcają dla dobra ukochanego zespołu.  Przełom lat 80-tych i 90-tych to czas największego rozkwitu . Wspomniana kapela nadaje wiatru w żagle Zaburzankom, nie mają sobie równych, wyróżnienia i nagrody to codzienność dla zespołu. Każde większe święto w gminie czy powiecie, każdy konkurs wprost nie może się obejść bez ich obecności. 

Przez wiele lat  zespół pracował na swoją obecną pozycję. Dziś nazwa Zaburzanki kojarzy się  przede wszystkim z wysokim poziomem artystycznym. Obok kultywowania tradycji śpiewaczych Panie  sięgają także po nowy repertuar muzyczny, wychodząc naprzeciw nowym odbiorcom i ciągle zachodzącym zmianom.

       Poza krzewieniem  tradycyjnej  kultury muzycznej Zespół propaguje także inne dziedziny kultury ludowej. Zaburzanki wielokrotnie reprezentowały wieś i gminę  w dożynkach powiatowych czy wojewódzkich zajmując czołowe miejsca w konkursach na najpiękniejszy wieniec oraz biorąc udział w koncertach dożynkowych.

 • zaburzanki2
 • Zwierzyniec-2016-Zamojskie-Dni-Folkoru
 • Zaburze-2016-r
 • zespol-zaburzanki
 • Beztytuu
 • Zaburze
 • Dzielce-2016-wito-Straaka
 • zesp-z-kierownikm-muzycznym-M.-Gryglem
 • zaburzanki

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.